Blog

1říjen2019
Nová prodejna kompresorů v Satalicích

Nová prodejna kompresorů v Satalicích

Od 1. 9. 2019 jsme otevřeli novou prodejnu kompresorů a příslušenství, ve které najdete vystavenou širokou škálu pístových kompresorů. Všechny Vám rádi předvedeme, abyste si mohli vychutnat neslyšný chod našich ultratichých kompresorů Bambi nebo...

1srpen2018
Letos slavíme 25 let činnosti.

Letos slavíme 25 let činnosti naší společnosti! A Vy jste naší součástí.

Již celých 25 let jste s námi a my Vám děkujeme, že nám pomáháte svými projekty růst a doufáme, že pro Vás budeme moci být i do budoucích let osvědčenými a spolehlivými partnery.

18leden2017
Stojatý vzdušník

Vzdušník jako zásobárna vzduchu u kompresoru

Vzdušník, známý také pod názvy tlaková nádoba, vzduchojem, expanzní nádoba, je zařízení, které obsahuje a akumuluje tekutinu nebo plyn pod tlakem.

7prosinec2016
Pístový kompresor REMEZA

Jak vybrat kompresor – 2. díl hobby až profi

Budu používat kompresor na drobné úpravy u roddiného domu, nebo na občasné použití v pneuservisu, nebo kompresor bude neustále dodávat vzduch do pneumatické linky?

2prosinec2016
Filtry, cyklonové separátory a ohřívače Parker

Úprava parametrů stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch pro běžné používání v průmyslových procesech je dle normy ISO 8573.1 charakterizován kvalitou, kterou ovlivňují tři základní faktory.

15listopad2016
Sušičky stlačeného vzduchu Antares

Sušení stlačeného vzduchu

Každý kompresor nasává jisté množství vodní páry i kapiček, které jsou obsaženy ve vzduchu. Jejich množství je závislé na teplotě a relativní vlhkosti nasávaného vzduchu.

8červen2016
Pístové a šroubové kompresory REMEZA

Jak vybrat kompresor - díl 1 -
šroub nebo píst?

Běžně se používají dva typy kompresorů - šroubové v průmyslu - v provozech, kde je třeba produkovat velké množství vzduchu pro pohybová ústrojí…